Ateş Aykut

BCB Counseling > Ateş Aykut

 

Lisans öğremini Robert Kolej İş İdaresi ve İktisat Yüksek Okulunda tamamladı.  ABD University of California, Los Angeles (UCLA) den 1970 de finans alanında  Yüksek Lisans derecesi aldı.

Özel, kamu ve STK larında  45 yılı aşkın meslek hayatında zeytinyağı, süt, soğuk zincirli dağıtım, beyaz et, inşaat, turizm, gayri menkul geliştirme, hayat sigortası, seramik, ilaç ve  holding yönetimi, alanlarında CFO ve CEO olarak görev aldı. Yabancı banka ve trade-finance şirketi Türkiye temsilcisi olarak çalıştı.

Kamu’da TOKKOİ de Başkan Yardımcılığı ve Sümerbank YK üyeliği yaptı

STK larda:  Kırsal kalkınmada sözleşmeli çiftçilik önderi Türkiye Kalkınma Vakfı Murahhas Üyeliği, SETBİR Başkan Yardımcılığında bulundu. Boğaziçi Üniversite’sinde yarı-zamanlı ders verdi.  Halen  TEV mütevellesi ve denetçisidir.

Son 17 yıldır sahibi olduğu Refleks Yazılım Danışmanlık şirketi ile iş dünyasına çözüm üretmektedir.

Türkiye’de geliştirdikleri özgün bir yazılım olan  Refleks Pro; bütçe, plan ve değerleme çözümleriyle donatılmış, uluslararası standartlarda çalışan, yerli  bir karar destek aracı olup,  ERP mantığına göre modellenen  senaryo simülasyonları ile geleceğin kaynak ihtiyacını  bugünden hesaplamakta ve optimize edilmiş stratejik yol haritası seçenekleri sunmaktadır. (www.refleks.com.tr)