Bülent Özer

BCB Counseling > Bülent Özer

 

1980 Kadıköy Anadolu Lisesi mezunu olan Bülent Özer, Boğaziçi Üniversitesi’nden 1984 yılında Elektrik Mühendisliği Lisans (BSc in EE), ve 1986 yılında İşletme Master (MBA) derecelerini almıştır. 2017 itibariyle 34 yıllık iş tecrübesi bulunan Özer’in 25 yıl bankacılık geçmişi vardır. Toplam 34 yıllık iş hayatının 20 yılı banka ve eğlence sektörlerinde Genel Müdür Yardımcısı ve Direktör olarak üst düzey yöneticiliktir.  

Citibank ve Finansbank’ta toplam 11 yıl Genel Müdür Yardımcısı, Fiba Holding ve Mars Entertainment Group’ta toplam 9 yıl Direktör olarak görev yapmıştır. Türkiye dışında Rusya, Almanya, Hollanda, Ukrayna ve Romanya’da bölgesel yöneticilik ve destek tecrübesi vardır. 2015 yılından itibaren yurt içinde ve yurt dışında bankacılık ve perakende sektörlerine danışmanlık yapmaktadır.

İş hayatı boyunca pazarlama, satış, operasyon, müşteri ilişkileri, krediler, karlılık, analitik, kalite fonksiyonlarını yönetmiş, kar-zarar sorumluluğu taşımış, ağırlıklı olarak yeni iş kurma ve büyütme, yeni ürün, kanal ve hizmetleri hayata geçirme süreçlerinde görev almıştır. Türkiye’de ve yurt dışında üç ülkede ilk defa taksitli kredi kartlarını hayata geçiren ekiplerin yöneticiliğini yapmıştır.

Genel yönetim ve strateji, bireysel bankacılık, kredi kartları, karlılık sistemleri, müşteri ilişkileri yönetimi, sadakat sistemleri, analitik, çoklu satış ve hizmet kanal entegrasyonu, vb konularda danışmanlık, yönlendirme yapmakta, zaman zaman tecrübelerini çeşitli üniversitelerin yüksek lisans programlarında öğrencilerle paylaşmaktadır.