Doret Habib

BCB Counseling > Doret Habib

 

2003 yılından beri kurucusu olduğu Doret İletişim Danışmanlığı’nda;
Marka İletişimi, PR, Dijital Sosyal Medya İletişimi, Algı Yönetimi, Pazarlama ve Stratejik İletişim Danışmanıdır. İlham veren konuşmacı olarak üniversitelerde, inovasyon ve girişimcilik merkezlerinde fark yaratmak konusunda eğitim ve konferanslar vermektedir.
Kişi, Kurum, Dernek ve Aile Şirketleri, Kobilere itibar kazandıran ve satışa destek pazarlama iletişim çalışmaları ile yankı uyandırmakta, yarattığı farkındalık çalışmaları ile katma değerli marka hikayeleri oluşturmaktadır. Yarattığı ilklerle bilinmektedir.
Stratejik Pazarlama İletişim çalışması ile New York’ta UN /Birleşmiş Milletler’de (BM) iki ödül kazandı. Gıda, Tarım alanında BM FAO ödülü ve Türkiye Çocuk Hakları kampanyasındaki başarısı ile sosyal sorumluluk alanında dünyanın en başarılı lobi uygulaması ödülünü Türkiye’ye kazandırdı. CNN International’da röportajı ile başarı hikayesi haber gündemine taşındı. New York BM’de Türkiye’nin ilk kez temsil edilme ve BM konuşma hakkını kazandırdı.

Marketing Türkiye İçecek sektöründe en çok haber yaratan PR firması, eğitim sektöründeki yarattığı farklılaşma iletişimi ile Bütünleşik Pazarlama İletişiminde Oneward ödülü, TUHID 2017 Altın Pusula Ödülü kazandı.

Dar bütçelere rağmen yarattığı yankılardan dolayı Sanayi Bakanlığı TTKD tarafından Yılın Altın Adamı seçildi. Uzman olarak Sabah gazetesi kobi ekinde köşe yazdı. Down Sendromu Derneği kurucu yönetim kurulu üyesidir ve derneğin stratejik iletişim danışmanlığını sürdürmektedir.

“Succesful People in Turkey 2016” listesine Oxford Üniversitesi tarafından seçilmiştir ve İngiltere’deki kütüphanede adı geçmektedir. Dünya gazetesi Kadınlar gününde şirketleri zirveye taşıyan 12 kadından biri olarak seçildi. KAGIDER Pusula pazarlama modülünde iletişim farklılaşma eğitmenidir.

Boğaziçi Üniversitesi’nde mentorluk yapmakta, BCB Boğaziçi Counseling for Business kurucularındandır ve  Planlama Kurulu üyesidir.