Doret Habib

BCB Counseling > Doret Habib

 

2003 yılında Kurucusu olduğu Doret İletişim Danışmanlığında;
Marka İletişimi, PR, Dijital Sosyal Medya İletişimi, Algı yönetimi, Pazarlama ve Stratejik iletişim Danışmanıdır. İlham veren konuşmacı olarak üniversitelerde, inovasyon ve girişimcilik merkezlerinde fark yaratmak konusunda eğitim ve konferanslar vermektedir.
Kişi, Kurum, Dernek ve Aile Şirketleri, Kobilere itibarı kazandıran ve satışa destek pazarlama iletişim çalışmaları ile yankı uyandırmakta, yarattığı farkındalık çalışmaları ile katma değerli marka hikayeleri yaratıyor .Yarattığı ilklerle bilinmektedir. İki kez dünya çapında ülkesi adına BM bir ilke imza attı.
Stratejik Pazarlama İletişim çalışması ile Newyork’ta UN /Birleşmiş Milletlerde (BM) 2 ödül kazandı. Gıda Tarım alanında BM FAO ödülü ve Türkiye Çocuk Hakları kampanyasındaki başarısı ile sosyal sorumluluk alanında Dünyanın en başarılı lobi uygulaması sayesinde Türkiye’ye ödül kazandırdı. CNN İnternational’da röportajı, başarı hikayesi haber gündemine taşındı. Newyork BM ‘de Türkiye’nin ilk kez temsil edilme ve BM konuşma hakkını kazandırdı.

Marketing Türkiye İçecek sektöründe en çok haber yaratan PR firması ve Eğitim sektöründeki yarattığı farklılaşma iletişimi ile Bütünleşik Pazarlama İletişiminde oneward ödülü ve TUHID 2017 Altın Pusula Ödülü

Dar bütçelere rağmen yarattığı yankılardan dolayı Sanayi Bakanlığı TTKD tarafından Yılın Altın Adamı seçildi. Uzman olarak Sabah gazetesi kobi ekinde köşe yazdı. Down Sendromu Derneği kurucu yönetim kurulu üyesi ve stratejik iletişim danışmanlığını sürdürmektedir.

“Succesful People in Turkey ” 2016 Oxford Üniversitesi tarafından seçilmiş ve İngiltere’deki Kütüphanede adı geçmektedir. Dünya gazetesi Kadınlar gününde şirketleri zirveye taşıyan 12 kadından biri olarak seçildi. KAGIDER pusula pazarlama modülünde iletişim farklılaşma eğitmenidir.

Boğaziçi Üniversitesinde Mentorluk yapmakta,BCB Boğaziçi Counseling Board for Business kurucu Planlama Kurulu üyesidir.