Ertan Akiş

BCB Counseling > Ertan Akiş

Boğaziçi Üniversitesi’nden 1983 yılında Kimya Mühendisi 1993 yılında da MBA olarak mezun oldu. Yuksek lisans egitimi suresince aile sirketinde gecirdigi 4 yila ilave olarak kariyerinin 25 yılıni ust duzey yönetici olarak, sektörlerinde lider Uluslararası şirketlerde geçirdi. Bu sürenin 7 yılinda Fransa ve Orta Asya’da yaşayarak bölgesel sorumluluklar da üstlendi.
Gıda, Insaat Malzemeleri, ve FMCG sektörlerindeki üst düzey yöneticilik tecrübelerini 2013 yılının sonundan beri Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği ve özellikle Kurumsal Yönetime geçişte Yönetim Kurulu Danışmanlığı rollerinde aktarmaktadır.
Kurumsal Yönetişim, Stratejik Hizalanma ve Uluslar arası İş Geliştirme alanlarında özellikle ön plana çıkan deneyiminin yanı sıra Mali İşler, İnsan Kaynakları, Iliskisel Pazarlama gibi  farklı fonksiyonel sorumlulukları kapsayan tecrübeleri ile de işletmeler için bütünsel çözümler üretme konusunda fark oluşturmaktadır.
 Kurumsal deneyimine ilaveten Gıda perakende sektöründeki halen devam eden 2 adet yatırımla, aktif girişimcilik deneyimi edinme ve geliştirme fırsatı buldu.
 Ertan Akiş birikimlerini BCB bünyesinde Kurumsal Yönetişim, Stratejik Yeniden Yapılanma ve İş Geliştirme alanlarında yeni yaklaşımlar oluşturmak ve değer yaratmak amacıyla paylaşmaktadır.Kurumsal Yönetişim, Stratejik Yeniden Yapılanma ve İş Geliştirme alanlarında yeni yaklaşımlar oluşturmak ve değer yaratmak amacıyla paylaşmaktadır.