Nilay Tatlısöz

BCB Counseling > Nilay Tatlısöz

 

1994 Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği  lisans, 1996 University of WI-Madison, ABD, Çevre ve Geoteknik Mühendisliği yüksek lisans ve 1998’de Boğaziçi Üniversitesi İşletme yüksek lisans diplomaları vardır. 25 yıla yakın kariyerinde inşaat mühendisliği ve müşavirliği, bankacılık ve enerji sektörlerinde İş Geliştirme, Proje Finansmanı, Kredi Kontrol, Pazarlama Yönetimi, Ürün Teknolojisi ve Marka Yönetimi konularında çalıştı.

Kariyerinin önemli bir kısmında enerji sektörünün önde gelen çok uluslu şirketinde global ve bölgesel görevlerde bulundu ve 7 yıla yakın İngiltere’de yaşadı. Halen aynı şirkette Global Marka Müdürlüğü görevini, İstanbul bazlı sürdürmektedir.

Farklı sektörler, yetkinlik alanları, ve aralarında Çin, ABD, Avrupa, Hindistan’ın bulunduğu coğrafyalardan edindiği deneyimlerini, özellikle pazarlama ve satış stratejileri oluşturma, inovasyon yönetimi, müşteri odaklı ürün geliştirme ve lansmanı, etkin ürün portföyü yönetimi konularında fark yaratmak amaçlı kullanmaktadır.

Pazarlama ve marka iletişiminin gelişen trendlerini ve uygulamalarını yakından takip ederek, yönettiği kategorinin müşteri ve ürün hedeflerine ilişkin ilk deneyimsel uygulamalarını (örn. Simulatör, Online App katalog) geliştirmiştir.

BCB bünyesinde Pazarlama ve Satış Stratejileri, İnovasyon, Müşteri Odaklı Etkin Ürün Yönetimi, Pazarlama ve Marka İletişimi alanlarında çözümler üretmek ve değer yaratmak amacıyla çalışmaktadır. Ayrıca, BCB’nin değerleri arasında yer alan bilgi üretimi ve paylaşımının arttırılması amacıyla üniversitenin ve Boğaziçi’li yeni neslin BCB yapısının içinde yer almasını sağlamak kişisel ilgi alanıdır.