Ömür Önhon

BCB Counseling > Ömür Önhon

Aslen Makina Mühendisi olan Ömür Önhon, 2008 yılında Boğaziçi Üniversitesi Yönetici Yüksek Lisans programından mezun oldu. 25 yıla yakın kariyerinde Otomotiv ve Telekomünikasyon sektörlerindeki uluslararası firmalarda Üretim Planlama, Malzeme Yönetimi, Stok Kontrol, Lojistik, Tedarik Yönetimi, Satınalma, Ticaret ve Finans alanlarında çalıştı.

Otomotiv kariyerinde üretim planlama ve malzeme yönetimi alanlarında çalışırken, yeni fabrika kurulumu, SAP sistemi malzeme ve depo yönetimi modülünün dizaynı ve devreye alınması, kalite çemberleri, kaizen çalışmaları gibi birçok dönüşüm ve gelişim projelerinde lider olarak yeraldı. Japonya’da üretim ve kalite yönetimi üzerine kapsamlı iş başı eğitimleri alarak işletmede hayata geçirdi.

Telekomünikasyon kariyerinde mobil iletişim servis sağlayıcı firmanın kuruluş aşamasında yeraldı. SAP sistemi malzeme yönetimi modülünün dizaynı ve devreye alınması, iş proseslerinin ve raporlama sisteminin oluşturulması projelerinde lider olarak yeraldı. Tedarik yönetimi, satınalma, ticaret ve finans departmanlarında 15+ yıl yöneticilik yaptı. Bu süre zarfında iki defa birleşme ve satınalma süreci deneyimledi.

Yöneticilik deneyimlerinden ilham alarak çalıştığı firmalarda gönüllü olarak koçluk, mentorluk ve eğitimcilik faaliyetlerinde bulundu. Örgütsel Davranış alanında doktora yaptı.

BCB bünyesinde Telekomünikasyon, Bilişim, Otomotiv sektörlerinde sanayi 4.0, üretim yönetim sistemleri, tedarik yönetimi, satınalma, ticari süreçler ve organizasyonel gelişim alanlarında çalışmaktadır.