Timuçin Bilgör

BCB Counseling > Timuçin Bilgör

 

Timuçin Bilgör Türkiye’nin girişimcilik ekosisteminin önemli isimlerindendir. Ekosistemdeki 18 yıllık tecrübesi 2001 yılında Yemek Sepeti’nin Kurucu ortağı olarak başlayan Bilgör, bir çok başarılı girişime imza atmıştır. 2002’de İstanbul Promotions ile Cranberries, Muse, Cake , Gypsy Kings gibi dünya yıldızlarını Türkiye’ye getiren şirketin kurucu ortağı olmuştur. Türkiye’nin ilk internet Reklam Ölçümleme Platformu olan Medyaclick A.Ş. ‘nin Borusan Holding ve Ata Holding ile birlikte kurucu ortağı olmuştur. 2005 yılında İngiltere merkezli Innovative Media Solutions ve Double Click Yatırım’ı kurmuş, Double Click Yatırım daha sonra Google’a satılmıştır.

BUBA Bümed Business Angels’ı 2014 yılında kuran Bilgör, Boğaziçi Üniversitesi’nde son sınıf öğrencilerine Girişimcilik Dersi vermektedir.

2015’de Intellectual Ventures IDF Bölge Lisansörü olmuştur ve 2017’de kurulan BCB Yönetim Danışmanlık Şirketi’nde kurucu ortaktır.

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden alan Bilgör, Ruprecht Karls Heidelberg Üniversitesi’nde Politika üzerine eğitim görmüştür.