Tuluğ Özerinç

BCB Counseling > Tuluğ Özerinç

 

 

Yirmi yıllık kariyerinde, Türkiye’deki Kurumsal firmalar ile çeşitli çok uluslu şirketlerde “Kurumsal Pazarlama, “Kurumsal ve Ticari Krediler”, “Satış Finansmanı”, “İş Finansmanı”, “Ticari Finans”, “Hazine” ve “Kurumsal Finans” alanlarında yönetici olarak çalıştı.

Bankacılık alanında çalışırken, Osmanlı/Körfezbank/Garanti birleşmesinde kredilerin entegrasyonunda yer aldı. Volvo Finance International’da, “Volvo Trucks” ve “Volvo Construction Equipment” için Türkiye’deki finans ve leasing şirketlerinin kuruluşunda görev aldı. Yurtdışı kredilerde İsveç ve Belçika Exim’leri ile risk paylaşımı yaptı. Yurtiçi ve yurtdışı kredilerin fiyatlama, satış, analiz ve tahsisini yürüttü. Hewlett Packard’da, “Danışmanlık ve Entegrasyon” bölümünde finans expert’i olarak projelere iş desteği verdi. Cadbury’de “Intergum” satınalması ile “Kraft Foods” satışı ve birleşmelerinde, tüm hazine, kredi, sigorta, bütçe/raporlama süreçlerini, finansal riski, kart projelerini, satış/satınalma projelerini ve SAP/BAAN, hyperion ve headcount entegrasyonunu yönetti. Borsaya kote olan şirkette çok sayıda sermaye artırımı yaptı. Holding’de de tüm Kurumsal Finans, hazine ve kredi süreçleri ile distributor ve satış geliştirme programlarını, tahvil ihracı ve sermaye artırımlarını, Eximbank, EBRD gibi kuruluşlarla olan ilişkileri yönetmekte. YOIKK’e TIM temsilcisi olarak katılmakta.

Şimdiye kadar görev aldığı sektörler: Bankacılık; Eğitim; Lojistik/Taşıma/İş Makinaları; IT (Teknoloji); Hızlı Tüketim (şekerleme, sakız, çikolata, kahve, cips); Seramik ve İnşaat, Havacılık; Savunma Sanayii, Maden ve Nakliyat.

İş hayatı boyunca, terazinin diğer kefesinde hep sanat olmuştur. Resim alanında Türkiye ve dünya çapında çeşitli dereceleri bulunmaktadır. “The Tree” isimli kısa film Hollanda/Leiden Inches Film Festivali’nde aday gösterilmiştir. Müjdat Gezen’de ve Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde (SAKM) uzun yıllar tiyatro eğitimi almış ve oyun sergilemiş olup, bazı dizilerde ana cast’ta rol almıştır. KS Vakfı’na gönüllü olarak destek vermektedir. Topluma ve tek tek bireylere, özellikle gelecek nesle/çocuklara karşı sorumluluğumuz olduğunu düşünür; bu yönde çabalar. Bumed’de gönüllü olarak mentor’luk yapmaktadır. Borges, Poe ve George Orwell düşünce dünyasını şekillendiren yazarlardır.