Tunç Akyurt

BCB Counseling > Tunç Akyurt

 

Kariyerinin büyük bölümünde finansal hizmetler sektöründe yurt içi ve yurt dışı bankalarda üst düzey yönetici ve uluslararası yönetim danışmanlık firmalarında yönetici ortak olarak çalıştı.

Bankacılık kariyerine ABD’de Capital One Bankasında analitik pazarlama ve CRM alanlarında çalışarak başladı. Türkiye’de McKinsey yönetim danışmanlık firmasında finansal hizmetler, FMCG ve telekom sektörlerinde çeşitli projelerde görev aldı. Finansbank’ta bireysel bankacılık ve uluslararası iş geliştirmeden sorumlu grup başkanlıkları deneyiminden sonra Akbank’ta strateji, CRM, ürün ve kanal geliştirme, bankasürans ve ekonomik araştırmalardan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. Peppers & Rogers yönetim danışmanlık grubunda Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde finansal hizmetler sektöründen sorumlu yönetici ortak olarak çalıştı.

Halen yönetici ortağı olduğu N2Growth Danışmanlık firmasında liderlik gelişimi, kültürel dönüşüm, strateji ve iş geliştirme, organizasyonel tasarım, üst düzey yönetici koçluğu, dijital transformasyon ve üst düzey yönetici seçme & yerleştirme gibi alanlarda danışmanlık hizmeti vermektedir.

Tunç Akyurt 1989 yılında İstanbul Erkek Lisesi ve 1994 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden mezun olmuştur. ABD’de Virginia Tech Üniversitesi’nden yönetim sistemleri mühendisliği dalında master derecesi vardır.